Пробки в горлі: як видалити?

Симптоми
Якщо виявлені пробки в горлі, лікування призначає лікар-отоларинголог після збору загальної симптоматики і індивідуального огляду. У багатьох випадках гнійні пробки в горлі взагалі себе ніяк не виражають і виявляються у випадковому порядку на огляді у лікаря. Причому відсутність яскраво виражених симптомів властиво для пробок як маленьких, так і великих розмірів.
- Пробки в горлі: симптоми
Відчуття в глотці чужорідного тіла - Постійні гнійні виділення з пробки викликають роздратування нервових закінчень слизової і можуть провокувати сухий кашель.
- Болі в процесі ковтання їжі
- Гнійні освіти можуть створювати у горлі фізичні перешкоди для шматків проковтуваної їжі і викликати хворобливі відчуття. Також біологічно активні речовини роблять нервові закінчення слизової набагато більш чутливими.
- Неприємні запахи з рота
- Бактерії і грибки, викликані запаленням, виділяють сірководень. Він і стає причиною характерного запаху, від якого не позбутися за допомогою звичної гігієни (зубна паста, жувальні гумки).
- Наявність білих плям
- Даний симптом актуальний для випадків, коли гнійні пробки знаходяться на задній частині горла. Вони схожі на густі відкладення і прекрасно видно навіть неозброєним поглядом.
- набряки мигдалин
- Інфекція часто провокує набрякання мигдалин і дуже різке зростання їх розмірів. Визначити симптом можна і неозброєним поглядом.
- Болі в вухах
- Органи слуху тісно пов’язані з горлом нервовими закінченнями. Коли в поглибленнях піднебінних мигдалин утворюються гнійні накопичення, то це нерідко відбивається на найближчих органах.
Причини
Гнійні пробки складаються з кальцію та інших мінералів, вони можуть включати залишки їжі і небезпечні хвороботворні бактерії. Утворюються такі пробки внаслідок відшарування клітин з зовнішньої частини мигдалин і порожнини рота. Найчастіше вони є явною ознакою хронічного тонзиліту.
Причини гнійних пробок в горлі:
- Хронічні запалення і захворювання носоглотки
Бактерії навколоносових пазух можуть виділятися в глотку і потрапляти в мигдалини, сприяючи підвищенню ймовірності появи гною.
- Недостатня гігієна ротової порожнини
Сприяє підвищенню кількості бактерій і їх активності, через це слабшає імунітет і розвивається запалення. Також частинки їжі можуть потрапляти в розширені лакуни мигдалин і створювати для розмноження бактерій ще більш сприятливе середовище.
- Різке зниження імунітету організму
Коли захисні сили людського організму ослаблені, вони не можуть протистояти збудникам хвороб і запалення посилюється. Навіть збільшення активності нормальної мікрофлори в порожнині рота нерідко призводить до негативних наслідків для піднебінних мигдалин.
- Особливості харчування
Одноманітна їжа з переважанням білка може знизити захисні властивості організму і навіть посприяти розвитку запальних процесів в гландах. Дефіцит вітамінів теж здатний стимулювати запалення і знижувати імунітет організму в цілому.
- Травми мигдалин
Хвороботворні бактерії можуть потрапити в гланди через звичайні ранки, нанесені виделкою або кісточкою. Рановий канал є підходящим місцем для успішного і стрімкого розвитку інфекції.
У гнійної пробки в горлі причина може бути і одинична, і комплексна. В окремих випадках в якості причини виділяють: шкідливі звички, стрес, переохолодження, спадковість, стоматологічні захворювання. Нерідко розвитку пробки може сприяти викривлена носова перегородка.
Іноді пацієнти приймають гнійні пробки за застряглі шматочки їжі і не надають великого значення цій проблемі. Важливо розуміти, що їжа не може застрягти в гландах в принципі, а наявність описаних вище симптомів говорить про термінову необхідність в консультації отоларинголога.
Лікування
Перш ніж вживати заходів щодо усунення гнійних пробок в горлі, важливо пройти медичне обстеження. Воно має на увазі загальний аналіз крові та взяття мазка з горла для точного визначення ступеня ураження. Саме за результатами аналізу складається індивідуальний план лікування. Найчастіше лікування передбачає спеціальні процедури по очищенню мигдалин.
Існує дві основних методики лікування, які допомагають позбутися від гнійних пробок. Перша передбачає полоскання теплою водою, в якій розчинена сіль. Процедура значно полегшує стан хворого, після неї менше болить горло і істотно згладжуються інші симптоми. Що стосується другої методики, то вона передбачає хірургічне втручання.
Промивати гланди безпечніше і ефективніше за все в умовах ЛОР-клініки! Для процедури використовується спеціальна техніка!
Великі пробки в горлі – це небезпечно через високого ризику появи різного роду ускладнень. Тому в окремих випадках, коли хвороба стрімко прогресує, призначається операція під місцевою анестезією. Такий підхід обов’язковий, коли пробки дуже швидко збільшуються в розмірах.
Найчастіше потрібний комплексний лікувальний процес, що включає в себе прийом лікарських препаратів. Пацієнтам призначають антибактеріальні та антигістамінні препарати, пробіотики та антисептичні спреї. Іноді призначаються імуностимулятори та знеболюючі засоби.
Закріпити отриманий результат допомагають спеціальні фізіопродедури. З їх допомогою не тільки скорочується запальний процес, але і поліпшується всмоктування медичних препаратів. Допоміжним методом лікування може стати ультразвукова, ультрафіолетова або лазерна терапія.
Чим небезпечні гнійні пробки в горлі
Якщо не ліквідувати затори і запалення, то хвороба може відбитися на серці та нирках. Запалення можуть вплинути на стан суглобів і шкіри. При проникненні піогенними бактерій з горла в кров, можливо її зараження і рознесення інфекції в інші тканини і органи. Також відомі випадки заміщення лімфатичних тканин в піднебінних мигдалинах на рубцеві.
Поширені ускладнення – флегмона шиї і паратонзіллярний абсцес. У першому випадку відбувається інфекційне запалення підшкірної клітковини шиї і, при відсутності оперативного лікування, висока ймовірність летального результату. У другому випадку запалення переходить на клітковину, що оточує гланди, і викликає гострий запальний процес.
Чи небезпечні пробки при вагітності?
Наявність гнійних пробок в піднебінних мигдалинах дуже небезпечно для вагітних жінок. Запалення в горлі не тільки надають згубний вплив на загальний стан організму, але і можуть стати причиною передчасних пологів або викидня. Щоб уникнути ускладнень під час вагітності, дуже важливо звернутися до отоларинголога для отримання індивідуальних рекомендацій
Як вилікувати пробки в горлі?
Якщо ви виявили гнійні пробки в горлі і симптоми захворювання схожі з описаними вище проявами, важливо негайно приступити до лікування. Лікарі вкрай не рекомендує намагатися самостійно видаляти освіти в поглибленнях мигдалин. Існують великі ризики погіршити ситуацію, а ймовірність досягти позитивного ефекту вкрай мала.
Важливо розуміти, що неправильно виконана процедура очищення гланд може спровокувати поширення інфекції по всьому організму. Для того, щоб вилікувати пробки в горлі в Києві, запишіться на консультацію до отоларинголога на найближчий зручний час. Доктор оцінить вашу ситуацію і призначить відповідні процедури і медикаменти для прийому.
Профилактика захворювання
Запобігти запалення в горлі і уникнути їх повторення можна, дотримуючись простих порад по профілактичним заходам. Важливо своєчасно лікувати зуби і ясна, не забувати про щоденну гігієну і полосканні рота після їжі. Кожен день необхідно вживати не менше двох літрів води, стежити за станом носової порожнини і одягатися по погоді.
Дуже корисним буде повна відмова від куріння, токсини нікотинового диму впливають на лімфоїдні тканини і можуть посилювати стан пацієнта. Це ж стосується алкоголю, палючого мигдалини і загострює запальний процес. Важливо подбати про правильне і збалансоване харчування для того, щоб організм отримував комплекс важливих вітамінів і елементів.
Якщо ви вже виявили гнійні пробки в горлі, обов’язково зверніться до лікаря в самий найближчий час. Своєчасна допомога фахівця допоможе уникнути небезпечних для організму ускладнень!
Схожі матеріали
Як вибрати слуховий апарат
Як вибрати слуховий апарат Проблеми з адекватним сприйняттям і чуттям звуків можуть бути вродженими або набутими в результаті травм, перенесених захворювань, вікових змін. В кожному окремому випадку питання, як правильно вибрати слуховий апарат, стоїть дуже гостро....
Що таке дальтонізм
Що таке дальтонізм Знижена, часткова або повністю відсутня здатність розрізняти кольори, відтінки, тобто хвороба дальтонізму зустрічається приблизно у 8,5% населення планети. Вона не представляє загрози для життя або стану інших систем і органів. Однак впливає на...
Отит у дітей – діагностика і лікування
Отит у дітей - діагностика і лікування? Анатомічні особливості будови вуха дитини, а також недостатньо сформуваний імунітет стають причинами того, що отит у дітей є одним з найбільш поширених захворювань. За результатами різних досліджень він вражає органи слуху...