Що таке Храп?

Храп (Ронхопатія) – це специфічне явище виникає уві сні пов’язане з порушенням проходження повітря через звужені області верхніх дихальних шляхів, що супроводжується характерним звуковим ефектом.

Храп – часто сприймається тільки, як неприємний звуковий феномен, проте, це перш за все тривожний сигнал про приховані, серйозні проблеми організму.

Причини і фактори, які впливають на храп?

Причини хропіння:

  • зайва вага
  • анатомічна будова шиї
  • спадкові захворювання
  • ендокринні порушення
  • прийом алкоголю
  • вживання снодійних та седативних засобів

Храппризводить до дефіциту кисню в крові, і як наслідок до гіпоксії мозку. Це тягне за собою розвиток судинної патології, порушення обміну речовин і гормонального дисбалансу.

Для пацієнтів з хропінням характерні метаболічні порушення, ожиріння, розвиток гіпертонії і цукрового діабету, підвищується ризик виникнення таких серйозних ускладнень, як інфаркт міокарда та інсульту, що може стати причиною раптової смерті уві сні.

Хропіння часто супроводжується короткочасними зупинками дихання під час сну, так званим синдромом обструктивного апноє сну. Тривалі апноє призводять до запуску автоматичних реакцій на «вмирання», коли організм миттєво реагує на задухи симпато-адреналової системи, викидає в кров великі дози гормону стресу – адреналіну. Тому стає зрозумілим наскільки важливим є вивчення причин хропіння і підвищення якості сну.

Що таке СОАС?

Синдром обструктивного апноє сну (СОАС) – це стан, що характеризується наявністю хропіння, періодичним спаданням верхніх дихальних шляхів на рівні глотки і припиненням легеневої вентиляції при збереженні дихальних зусиль, зниження рівня кисню в крові, грубою фрагментацією сну і надлишковою денною сонливістю.

Какие симптомы указывают на наличие СОАС

    • Хропіння
    • Періодичні зупинки дихання уві сні
    • Часте пробудження і не освіжаючий сон
    • Прискорене нічне сечовипускання
    • Нічна пітливість
    • Періодична печія в нічний час
    • Розбитість вранці
    • Ранкові головні болі
    • Виражена денна сонливість
    • Хронічна втома
    • Артеріальна гіпертонія
    • Утруднене дихання, задишка
    • Зниження потенції
    • Ожиріння на тлі дотримання дієти
    • Депресія, апатія, дратівливість, зниження пам’яті.
Діагностика СОАС
  1. Консультація ототоларинголога
  2. Ендоскопія ЛОР органів
  3. Кардиореспіраторний мониторінг
  4. Полісомнографія

Основні патологічні особливості, які  виявляють на отоларингологічному огляді при діагностиці Хропіння:

  • Викривлення носової перегородки
  • Хронічний риніт
  • Вузькість носових ходів
  • Поліпи в носі
  • Подовжений піднебінний язичок
  • Збільшення піднебінних мигдалин
  • Гіпертрофія язикової мигдалини
  • Гіпоназальность синдром
  • Непрямі ознаки гастроезофагальной рефлюксної хвороби
  • Анатомічні особливості будови глотки і твердого неба
  • Порушення прикусу

 

Кардіореспіраторний мониторінг дозволяє провести диференціальну діагностику обструктивного, центрального і змішаного апноє.

Тільки після проведення скринінгової діагностики, виявлення причин і вивчення характеру апнож для кожного пацієнта індивідуально можна підібрати якісне і ефективне лікування хропіння.

Кардіореспіраторний моніторинг
Еталоном скринінгової діагностики порушення дихання уві сні є проведення кардіореспіраторного моніторингу.

Це неінвазивний метод діагностики який дозволяє оцінити рівень насичення крові киснем і частоту серцевих скорочень. Комп’ютерна обробка даних, отриманих під час нічного моніторинга дозволяє з високою точністю оцінити рівень вмісту оксигемоглобіну в артеріальній і своєчасно діагностувати розвиток кисневого голодування.

Кардіореспіраторний моніторинг дозволяє оцінити дихальний потік, хропіння, частоту пульсу, насичення крові киснем, порушення структури сну пов’язані з підвищеною інтенсивністю дихальних зусиль під час апноє.

Для якісної скринінгової діагностики порушень дихання під час сну ми використовуємо спеціальну комп’ютерну програму, яка дозволяє провести діагностику порушень нічного сну в звичній домашній обстановці.

 

Хірургічне лікування Храпу

Види операцій:

Хірургічна корекція носової перегородки – виконується без зовнішніх розрізів під ендоскопічним контролем і дозволяє відновити нормальне носове дихання.

Підслизова вазотомія нижніх носових раковин – полухірургічне атравматичне втручання, як самостійна операція, може бути виконано амбулаторно під місцевою анестезією.

Ендоскопічна ендоназальна поліпотомія – щадне видалення поліповидних утворень під контролем ендоскопа з наступним гістологічним дослідженням.

Аденотомія – виконується під загальним знеболенням з використанням сучасного високотехнологічного атравматичного обладнання.

Тонзилектомія, тонзилотомія – повне або часткове видалення піднебінних мигдалин виконується під загальним знеболенням як самостійна операція або як етап увулофарінгопалатопластікі (по T. Ikematzu).

Палатопластіка – висічення надлишкових тканин м’якого піднебіння, які під час сну вібрують і викликають хропіння.

Увулопалатопластика – атравматичне видалення вільного краю м’якого піднебіння і пластика потовщеною і подовженою слизової маленького язичка.

Увулофарінгопалатопластіка – розширене висічення вільного краю м’якого піднебіння, маленького язичка з двостороннім тонзилектомії і пластикою передніх і задніх піднебінних дужок.

Хірургічне лікування хропіння – показано при неускладненому хропіння і синдром обструктивного апноє легкого та середнього ступеня тяжкості.

Залежно від причин і характеру порушень хропіння використовуються різні види оперативних втручань.

Предопераційна діагностика
Предопераційна діагностика

  • Консультація ототоларинголога
  • Ендоскопія ЛОР органів
  • Кардіореспіраторний моніторинг
  • Комп’ютерна томографія носа і придаткових пазух
  • ЕКГ
  • Пакет клінічних лабораторних досліджень
  • Консультації суміжних спеціалістів
  • Консультація анестезіолога

Для кожного пацієнта, після всебічного передопераційного обстеження, індивідуально визначається вид і оптимальний обсяг хірургічного втручання.

 

У нашій клініці хірургічне лікування хропіння проводиться за допомогою високотехнологічного апарату квантової хірургії «Telea Еlectronik». Суть процедури – в атравматично впливі квантового «ножа» на м’які тканини верхніх дихальних шляхів, при якому не ушкоджуються навколишні тканини, що є ефективною профілактикою післяопераційного рубцювання.

Всі оперативні втручання проводяться під загальним знеболенням. Висококваліфіковані лікарі анестезіологи на сучасному анестезіологічному обладнанні забезпечать безпечне проведення самих різних видів наркозу при оперативних втручаннях всіх рівнів складності.

Післяопераційне спостереження здійснюється досвідченим медичним персоналом в комфортабельних палатах цілодобового стаціонару.

Для швидкого післяопераційного відновлення пацієнтам пропонується комплексна фізіотерапевтична реабілітація з використанням сучасних можливостей відновлювальної медицини.

BiPAP -ТЕРАПІЯ 
У клініці Медіцентр  розроблена комплексна програма для пацієнтів з ускладненим хропінням і важкими формами обструктивного апноє уві сні.

Для пацієнтів, що входять до групи ризику після перенесених пневмоній фахівці клініки запропонують відновну програму реабілітації та профілактики дихальних ускладнень. Особливо ця програма затребувана для пацієнтів з метаболічним синдромом після тривалої штучної вентиляції легенів.

Досвідчені лікарі клініки індивідуально для кожного пацієнта проведуть аналіз порушень під час сну і підберуть оптимальний режим роботи BIРАР-апарату.

Обстеження і тестування BIPAP апарату можливо, як в амбулаторних умовах, так і в нашому стаціонарі під наглядом медперсоналу.

Правильно підібрана респіраторна BIРАР-терапія в повній мірі дозволить відновити дихальну функцію під час сну, тим самим попередить серйозні ускладнення і суттєво підвищить якість життя.

В епоху широкого поширення вірусних захворювань дихальних шляхів, особливо у пацієнтів входять до групи ризику, дуже актуальним стає використання BiPAP апаратів.

СРАР ТЕРАПІЯ

CPAP терапія – унікальний метод корекції зупинок дихання уві сні, що полягає в створенні постійного позитивного тиску в дихальних шляхах. В результаті застосування CPAP апаратів під час сну усувається спадання дихальних шляхів в області глоткового кільця і ​​в інших відділах, що виникає при синдромі обструктивного апноє сну.

CPAP терапія – здійснюється за допомогою компактних програмованих апаратів з мініатюрним компресором, що подає в дихальні шляхи хворого повітря під підвищеним тиском через маску. В результаті цього нормалізується сон, стабілізується артеріальний тиск і маса тіла.

CPAP апарат добре переноситься хворим і що дуже важливо відразу дає явний ефект після початку застосування.

CPAP метод був запропонований в 1981 році Sallivan і співавт. і з цього часу постійно технічно вдосконалювався.

В даний час крім звичайних CPAP апаратів, в яких встановлюється фіксований підібране лікарем лікувальний тиск, широко застосовуються CPAP апарати, які автоматично регулюють тиск в залежності від ступеня обструкції – застосування таких апаратів особливо важливо в тих випадках, коли ступінь порушення дихання змінюється в залежності від положення тіла, стадії сну.

 

Як працює BiPAP апарат?
BiPAP – це не інвазивний дихальний апарат з автоматичним компресором і електронною інтелектуальною системою підбору індивідуальних параметрів відновлення вентиляції легенів.

У дихальному контурі апарату встановлений датчик, що реєструє дихальні зусилля пацієнта в реальному часі. Як тільки пацієнт починає вдих, апарат збільшує лікувальний тиск і допомагає пацієнтові вдихнути. На початку видиху апарат швидко знижує тиск і не заважає людині вільно видихнути. Таким чином, забезпечується допоміжна вентиляція легенів, при якій збільшується дихальний обсяг, поліпшується газообмін у легенях і відновлюючи всі функції дихальної систем

Записатися до спеціаліста:
Гребенюк Юрій Степанович

Гребенюк Юрій Степанович

Лікар - фоніатр

Записатися
Вы можете записаться на приём к нужному специалисту, оставив свои контактные данные в форме ниже. Максимальный срок обработки заявки – 30 мин.

Контакти центру

Київ, вул. Ломоносова, 71в

(050) 356 -30 -03

info@doctorlor.ua

}

пн-пт: 8:00 -20:00; сб: 8:00 -18:00; нд: 9:00 -15:00

Ми в соціальних мережах

Записаться на прием