Що  таке ФОНІАТРІЯ?

Фоніатрія (від грец. «Phone» – «звук, голос» і «iatreia» – «лікування») – розділ оториноларингології, який вивчає причини порушень голосу і  методи їх лікування.

22 березня 1855 професор вокалу Мануель Гарсіа оголосив про винахід ларингоскопа – пристосування, що дозволяє заглянути в гортань живої людини і побачити голосові зв’язки в дії. З цього дня почалася не тільки фоніатрія а й сучасна отоларингологія.

Що таке голосовий апарат людини ?

Голосовий апарат – складається з анатомічних утворень голосообразуючих систем, які виконують різні функції в складі інших систем організму людини під контролем центральної нервової системи. Від злагодженої роботи дихальної, травної, м’язової, кісткової, ендокринної та нарешті нервової системи буде залежить голос людини.

Тому порушення голосообразуючих функції може говорити про патологію різних органів і систем організму. Сучасна фоніатрія покликана системно і глибоко досліджувати різноманітні причини порушень голосу. Тому на перше місце виступає якісна діагностика на сучасному обладнанні.

Еталоном якісної діагностики патології голосових складок є Відеоларінгостробоскопія, яка дозволяє діагностувати в реальному часі не тільки органічні але і функціональні зміни на ранніх стадіях розвитку хвороби. Що особливо актуально для людей «голосових професій» для повного відновлення і збереження голосу.

Як проводимо  діагностику?

У МедиCentr   використовують передову високотехнологічну діагностичну апаратуру – Відеоларінгостробоскоп   Xion Medical (Германия)

Показання до Відеоларінгостробоскопіі:

 • скарги на дискомфорт в області глотки, гортані і передньої поверхні шиї, на підвищену стомлюваність голосу, на тривалий кашель і будь-які порушення голосової функції;
 • для періодичних оглядів професіоналів голосу з профілактичною метою для виявлення найбільш ранніх функціональних змін голосових складок;
 • під час оглядів осіб з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань гортані (палять і працюють на шкідливому виробництві).
 • для спостережень за пацієнтами з хронічними захворюваннями гортані, верхніх дихальних шляхів і шлункового кишкового тракту (ГЕРХ).

Відеоларінгостробоскопія – єдиний якісний метод дослідження гортані, який дозволяє побачити коливання голосових складок, оцінити кількісно і якісно показники їх вібраторного циклу.

Наша клініка знаходиться за адресою: м Київ, вул. Ломоносова, 71 В

Лікування

На основі проведеної діагностики для кожного пацієнта складається індивідуальний лікувальний план.

Який включає:

 • Лікувальний голосовий режим
 • Дієту
 • Лікарські внутрігортанние вливання
 • Фізіотерапію
 • Логопедичний масаж
 • Дихальну гімнастику
 • Ортофоніческіе вправи
 • Голосову гімнастику
 • Медикаментозну терапію

Мікроскоп «Allegra 590»

Хірургія гортані

Мікрохірургія гортані – це втручання, які виконуються ендоларінгеально (без зовнішніх розрізів) під мікроскопічним збільшенням і загальним знеболенням у пацієнтів з органічними порушеннями голосу.

Найбільш частим показанням для мікрохірургічних операцій є доброякісні новоутворення голосових складок.

Особливе місце займає мікрохірургія хронічних гіперпластичних ларингітів і передракових захворювань гортані з подальшою патогістологічної діагностикою віддаленого матеріалу.

Останнім часом широкого визнання  набуло мікрохірургічне лікування паралічу гортані виник при пошкодженні поворотного нерва після операцій на щитовидній залозі.

Фонохірургія – проводитися з метою виправлення або відновлення голосової функції.

Найбільш часті операції – це видалення так званих «співочих» вузликів, усунення відшарування слизової оболонки голосових складок при надмірних голосових навантаженнях.

У МедиCenter мікроендоларінгеальні хірургічні втручання виконуються під загальним знеболюванням використовуючи сучасний гортанний мікроскоп «Allegra 590» і квантовий ніж «Telea Еlectronik» , які дозволяють провести найбільш якісно найскладніші операції на гортані.

Своєчасне, атравматичне проведення мікрохірургічного втручання дозволяє відновити і зберегти голос, що особливо актуально для пацієнтів голосових професій.

Відеоларингостробоскоп Xion Medical (Німеччина)

Квантовий ніж «Telea Еlectronik»

Діагностика патології гортані:
1) непряма ларингоскопія
2) відеоларингоскоп
3) мікроларингоскопія
4) відеоларінгостробоскопія

У Медіцентрі використовують сучасний діагностичний Відеоларінгостробоскоп Xion Medical (Німеччина).

Записатися до фоніатра:
Матюхіна Олена Леонідівна

Матюхіна Олена Леонідівна

Лікар-отоларинголог

Стоянов Едуард В'ячеславович

Стоянов Едуард В'ячеславович

Лікар-отоларинголог

Гребенюк Юрий Степанович

Гребенюк Юрий Степанович

Врач - отоларинголог

Записатися на консультацію

Ви можете записатися на прийом до потрібного фахівця, залишивши свої контактні дані у формі нижче. Максимальний термін обробки заявки – 30 хв.