Хірургічне лікування кісти

Кіста – це доброякісна пухлина, яка з’являється на слизовій або шкірі очної повіки. Пухлина орбіти ока може виникнути як у чоловіків, так і у жінок в будь-якому віці. Іноді такий наріст розміром близько 3 мм, з прозорим вмістом всередині, утворюється навіть у дітей. Тому як тільки ви виявите кісту на верхній повіці, під оком або на очному яблуці, варто негайно звернутися до лікаря. Є небезпека втратити зір.

Причини захворювання

Кіста на оці може виникнути в результаті перенесеної інфекції, потрапляння в око паразитів, отриманої травми або опіку, хірургічного втручання, запалення, порушення обміну речовин. Крім цього, новоутворення орбіти ока часто стає наслідком генетичного захворювання, алергічного прояву, реакції на ліки, гормональні зміни в організмі. Не варто ігнорувати глаукому, вроджене розшарування райдужної оболонки і дистрофічні вікові зміни. Також кіста може бути вродженою.

Пухлина росте дуже повільно і хворий зовсім не відчуває болю. А до лікаря найчастіше звертаються тільки тому, що кіста створює естетичний дискомфорт. У деяких випадках пацієнти вже приходять з гнійними запаленнями.

Діагностика

Під час консультації офтальмолог проводить візуальний огляд, вимірює внутрішньоочний тиск, оцінює поле зору і перевіряє його гостроту. Щоб встановити діагноз, доктор направляє пацієнта на тонометри, периметрію, біомікроскопію, УЗД, томографію. Дуже важливо встановити точне місцезнаходження пухлини і визначити склад рідини, яка знаходиться всередині утворення. Всі дослідження проводяться з метою встановлення більшої кількості інформації, хоча саму кісту добре видно і неозброєним оком.

Видалення кісти ока

Найефективнішим методом лікування кісти на слизовій ока і шкірі повік є операція з видалення пухлини. Існує два способи видалити утворення.

  1. Лазерне лікування. Проводиться припікання лазером, при якому повністю знищуються патологічні клітини. Лазер знезаражує і знімає запалення. У цього методу протипоказань майже немає. Але якщо утворення великого розміру, то буде потрібно тривале видалення кісти на повіці ока або на орбіті.
  2. Хірургічне. Проводиться, якщо лікування медикаментами не допомагає, з’явилися ускладнення, і коли розмір кісти дуже великий. Також показанням до оперативного втручання буде тип кісти. Якщо вчасно визначити захворювання ретинобластоми і почати своєчасне лікування, то існує 95% ймовірності того, що від хвороби можна позбутися і продовжити повноцінне життя.

Прийом лікаря

Якщо у вас з’явилася підозра, що на оці утворилася кіста, терміново зверніться до лікаря, щоб встигнути почати лікування. У клініці “Доктор ЗІР” працюють досвідчені і висококваліфіковані хірурги-офтальмологи, які обов’язково нададуть необхідну допомогу. Записатися на консультацію можна за телефоном або через онлайн-форму зворотного зв’язку. Наш менеджер зв’яжеться з вами для уточнення деталей. У нього ж ви можете дізнатися ціну першого прийому.

Чекаємо Вас!

Команда професіоналів:
Лепіхова Олена

Лепіхова Олена

Хірург-офтальмолог

Петренко Оксана

Петренко Оксана

Хірург-офтальмолог

Черняк Єгор

Черняк Єгор

Хірург-офтальмолог

Записатися на консультацію

Ви можете записатися на прийом до потрібного фахівця, залишивши свої контактні дані у формі нижче. Максимальний термін обробки заявки – 30 хв.