Що таке BiPAP ТЕРАПІЯ?
BiPAP терапия – це лікування методом створення дворівневого позитивного тиску в дихальних шляхах, головний принцип якого, підтримувати високий тиск повітря на вдосі і низький на видиху.
Для проведення даної терапії використовують, спеціальне BІPAP обладнання, головною функцією якого є неінвазивна вентиляція легенів – це метод підтримки дихання, особливо ефективний при таких станах, як:
- Гостра дихальна недостатність
- Кардіогенне порушення дихання
- Синдром обструктивного апноє сну (СОАС)
- Для відновлення дихальної функції після штучної вентиляції легенів порушення оксигенації
- Утримання та відновлення дихальної функції в післяопераційному періоді в ослаблених пацієнтів
- Реабілітації пацієнтів з постковідним синдромом


РЕАБИЛИТАЦІЯ ПАЦІЄНТІВ З ПОРУШЕННЯМ ДИХАННЯ НЕИНВАЗИВНОЮ BiPAP ТЕРАПІЄЮ
Як працює BiPAP апарат?
У дихальному контурі апарату встановлений датчик, що реєструє дихальні зусилля пацієнта в реальному часі. Як тільки пацієнт починає вдих, апарат збільшує лікувальний тиск і допомагає пацієнтові вдихнути. На початку видиху апарат швидко знижує тиск і не заважає людині видихнути. Таким чином, забезпечується допоміжна вентиляція легенів, при якій збільшується дихальний обсяг, поліпшується газообмін у легенях і знижується робота дихальної мускулатури.
В залежності від моделі апарат функціонує в трьох режимах:
- S – режим спонтанної вентиляції підтримує природне дихання пацієнта. Апарат визначає зусилля вдиху і підвищує тиск, а потім знижує його для комфортного видиху.
- T – режим примусової вентиляції за часом передбачає підвищення і пониження тиску відповідно до заданої швидкістю. Дихальні зусилля пацієнта при цьому не враховуються.
- S / T – спонтанно-примусовий режим орієнтований на природне дихання і підтримує кожен вдих підвищенням тиску. Але при зниженні частоти дихання нижче встановленої межі, перемикається на примусову вентиляцію.
Портативні апарати компактні (2-3 кг) і досить прості в обслуговуванні, так що можливо їх використання на етапі реабілітації в домашніх умовах, особливо під час сну у пацієнтів які входять до групи ризику.
- Пацієнтам з апное
- Після неефективною CIPAP терапії
- Хворим з поєднаною серцево-легеневою патологією
- Ослабленим, тривало хворіють пацієнтам із захворюваннями легенів або певними видами нервово-м’язових порушень
- Для нормалізації дихальної функції після тривалої інтубації
- В процесі реабілітації пацієнтів з дихальними ускладненнями після перенесеної коронавирусной інфекції
В яких випадках не рекомендується BiPAP – терапія?
- Важкі форми дихальної недостатності і відсутність самостійного дихання
- Надмірно високий ритм дихання (> 30 / хв)
- Високий ризик блювоти
- Надлишкове вироблення мокротиння
- Важкі порушення серцевого ритму коматозні стани
- Пошкодження особи, коли неможливо встановити маску


На другому і третьому етапі реабілітації таким пацієнтам показане проведення кардіореспіраторного моніторингу, який дозволяє провести скринінг діагностику порушень роботи серцево-судинної і дихальної систем під час сну. Це особливо важливо для пацієнтів груп ризику і особливо з метаболічними порушеннями і синдромом обструктивного апноє уві сні.
Записатися на кардіореспіраторний мониторинг.
Наші лікарі проведуть аналіз порушень дихальної системи під час сну і налаштують оптимальний режим роботи BIРАР-апарату і підберуть індивідуальну маску.
Обстеження і тестування BIPAP апарату можлива як в амбулаторних умовах, так і нашому стаціонарі під наглядом медперсоналу.
Записатися на тестування BIPAP апаратом
Правильно підібрана респіраторна BIРАР-терапія в повній мірі дозволить відновити дихальну функцію і тим самим попередить розвиток хронічної дихальної недостатності.

Не інвазивний дихальний апарат DS-8 BiPAP ST30
Рекомендовано МОЗ для лікування COVID-19.
