Select Page
 1. Главная
 2.  | Вакцинація

Вакцинація в МЕДІЦЕНТР

Вакцинація в «МЕДІЦЕНТР»

Для батьків безпека дитини завжди стоїть на першому місці і вакцинація – це один із засобів захистити свою дитину від небезпечних, а іноді і смертельних інфекцій. В клініці Медіцентр “Доктор ЛОР / ЗІР / НЕРВ” Ви зможете провести повне обстеження дитини, забронювати або купити вакцину і провести вакцинацію у зручний для Вас час!
Питання / рекомендації
Протипоказання до вакцинації
Профілактичні щеплення проводяться особам тільки в період відсутності гострого або загострення хронічного захворювання. Тому на період до одужання, нормалізації стану і відновлення після перенесеного захворювання, лікарем буде встановлено тимчасове (тривале) протипоказання для імунізації. Його тривалість може бути різною, але, як правило, обмежується одним-трьома місяцями.

Постійним протипоказанням до всіх вакцин є ускладнення на введення попередньої дози препарату. Зокрема, важкі негайні алергічні реакції, які розвинулися протягом 24 годин після щеплення, енцефаліт (енцефалопатія), судоми, що виникають у дітей при підвищеній температурі тіла.

Висновок про встановлення, скасування або продовження постійного і тривалого протипоказання робить імунологічна комісія, яка визначить також подальшу тактику вакцинації даного пацієнта.

Дітям, не щепленим у встановлені терміни у зв’язку з медичними протипоказаннями, щеплення проводять за індивідуальною схемою з урахуванням рекомендацій лікаря-педіатра або інших фахівців.

Умови проведення вакцинації
Пацієнту (батькам, опікунам) лікар повинен пояснити необхідність вакцинації, а також інформувати:

 • про інфекції, проти якої проводиться профілактичне щеплення,
 • про назву вакцини,
 • про наявність протипоказань і можливих побічних реакціях.

Перед щепленням лікар обов’язково проводить огляд пацієнта, вимірює температуру, частоту дихання, пульс, цікавиться, чи є у нього скарги на стан здоров’я. При цьому враховуються попередні реакції на щеплення, наявність алергії на лікарські препарати, харчові продукти, наявні хронічні захворювання.

У разі відсутності протипоказань до вакцинації, фахівець дасть письмовий дозвіл, яке фіксується в медичній картці, і є обов’язковою умовою проведення профілактичного щеплення.

Після проведення щеплення протягом перших 30 хвилин не варто йти з медичної установи, посидьте біля кабінету. Цього часу буде достатньо для того, щоб дитина заспокоївся після ін’єкції, а в разі непередбаченої реакції на вакцину батьки зможуть негайно отримати медичну допомогу.

Які реакції можуть бути після щеплень?
Введення будь-якої вакцини закономірно супроводжується змінами в організмі: починає формуватися імунітет, утворюються захисні антитіла в крові. Іноді ці процеси супроводжуються певними симптомами, так званими побічними (поствакцинальними) реакціями. У будь-якому випадку ці реакції нетривалі (від декількох годин до декількох діб) і не залишають наслідків для організму. Їх можна розділити на дві групи:

 • місцеві – можуть проявлятися почервонінням, ущільненням, хворобливістю в місці введення вакцини;
 • загальні – можуть проявлятися підвищенням температури тіла, слабкістю, млявістю або навпаки, плаксивість.

Також виділяють групу серйозних побічних реакцій – це зміни в організмі, пов’язані з вакцинацією та проходять в рамках патологічних змін. Такі реакції виникають вкрай рідко – 1 випадок на кілька тисяч або мільйонів зроблених щеплень.

При виникненні будь-яких симптомів в період після проведення щеплення необхідно проінформувати Вашого лікаря-педіатра, який оцінить вираженість їх прояви і при необхідності дасть індивідуальні рекомендації. Медична допомога, надана в разі виникнення серйозних побічних реакцій, дозволяє уникнути наслідків для організму.

Календар вакцинацій МОЗ
Календар щеплень України передбачає профілактичну вакцинацію дітей від народження до 18 років. Перші щеплення проводять новонародженим дітям ще в пологовому будинку. Потім дітям до року роблять щеплення ще в 1 місяць, 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців і 12 місяців. Потім інтервал між вакцинацією збільшується. Наступні щеплення роблять дітям в 1,5 року, 18 місяців, а потім аж в 6 років.

У Києві та всіх регіонах України дітям обов’язково роблять щеплення від:

 • Гепатиту В
 • Туберкульозу
 • Дифтерії
 • Коклюшу
 • Правця
 • Поліомієліту
 • Гемофільної інфекції
 • Корі
 • Краснухи
 • Паротиту.
Календар профілактичниих щеплень
Вакцинація
Записатися на консультацію
Ви можете записатися на прийом до потрібного фахівця, залишивши свої контактні дані у формі нижче. Максимальний термін обробки заявки – 30 хв.

Контакти центра

Київ, вул. Ломоносова, 71в

(050) 356 -30 -03

medcenter@gmail.com

}

пн-пт: 8:00 – 20:00; сб 9:00 – 15:00; нд- вихідний

Ми в соціальних мережах

Вакцинація
Записатися на прийом