Select Page
Главная | Щелепно-лицьова хірургія | Щелепно-лицьові операції | Хірургічне лікування захворювань слинних залоз

Хірургічне лікування захворювань слинних залоз

Стати партнером центру

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module. Content settings.

Методи лікування сіалоаденіта

Запальний процес, який утворюється в слинних залозах, називається сіалоаденіт. Причиною появи захворювання є вірусна або бактеріальна інфекція, яка призводить до обструкції слинних протоків каменем або гіпосекреції залози. В цей час залоза збільшується в об’ємі, з’являється ущільнення, знижується кількість слини. Пацієнт відчуває постійну сухість у роті, болі, його самопочуття стає гірше. Якщо при діагностуванні сіалоаденіту вчасно не почати лікування, може статися некроз залози, заростають протоки і флегмоні прилеглих тканин.

Причини появи

Хвороба починається, коли в слинні залози потрапляє інфекція.

При перших ознаках запалення слинних залоз необхідно терміново почати лікування. Первинний сіалоаденіт найчастіше буває викликаний вірусною інфекцією і являє собою цитомегалію і епідемічний паротит. Бактеріальна або грибкова інфекція, яка проникає через протоки, кров і лімфу, є причиною вторинного сіалоаденіта. Не виключено зараження контактним шляхом.

Неінфекційне запалення слинної залози може бути викликано отруєнням солей важких металів і також вимагає термінового лікування.

В результаті патології порушується слиновиділення і з’являється ризик розвитку слинокам’яної хвороби. Це найчастіше відбувається після перенесених інфекційних захворювань або хірургічного втручання на черевній порожнині.

Симптоми захворювання

Хворий на гострий гнійний сіалоаденіт відчуває стріляючий біль у ділянці ураженої залози, який віддає у вухо. З’являється припухлість, тризма, значно підвищується температура. Хворому стає боляче ковтати, а в тяжких випадках – навіть дихати. Колір шкірного покриву в цій області змінюється, ділянка шкіри стає нерухомою. У роті відчувається сухість, пропадає слух на вухо з того боку, де виникло запалення. Під час масажу цієї ділянки можна побачити гнійні виділення з гирла залози. Якщо з’являється хоч один із симптомів, потрібно терміново звернутися до лікаря і швидше почати лікування слинних залоз.

Діагностика

Щоб поставити правильний діагноз, пацієнта з вищевказаними симптомами можуть направити на такі дослідження секрету слинної залози:

  • ПЛР;
  • біохімічне;
  • цитологічне;
  • мікробіологічне;
  • біопсія слинної залози;
  • УЗД слинних залоз;
  • сіалографію;
  • сіалосцінтіграфію;
  • сіалотомографію;
  • термографію.
Записатися до фахівця

Сіалоаденіт: лікування

Для початку доктор визначає тип збудника інфекції, а потім вибирає схему терапії. Найчастіше хворому призначають антибактеріальні препарати, прописують зрошення порожнини рота розчином інтерферону. Також для лікування може бути використана новокаїнова блокада, обробка ураженої області розчином димексиду. Хірургічне лікування проводять в дуже важких випадках, таких як слинокам’яна хвороба. При цьому може проводитися видалення слинної залози. Якщо виявлені невеликі камені, можна застосовувати ультразвукове дроблення. Але в більш важких випадках потрібно проводити ендоскопічну операцію.

Фізіотерапія включає в себе лікувальний масаж запальної ділянки, електрофорез, гальванізацію, УВЧ.

Якщо почати своєчасне лікування, то повного одужання можна досягти вже через два-три тижні. Головне – вчасно виявити хворобу. Якщо малюк скаржиться на біль у вусі, варто звернутися до лікаря.

Профілактика

Щоб убезпечити себе від такого захворювання, слід дотримуватися особистої гігієни, зміцнювати особистий імунітет і вчасно лікувати супутні хвороби.
Команда професіоналів:
Копчак Андрій

Копчак Андрій

Хірург-стоматолог

Записатися на дослідження

Контакти центру

Київ, вул. Ломоносова, 71в

(050) 356-30-03

medcenter@gmail.com

}

пн-пт: 8:00 – 20:00; сб-нд: 9:00 – 18:00

Час работи

Понеділок ……………. 8:00 – 20:00

Вівторок ………………. 8:00 – 20:00

Середа ………………… 8:00 – 20:00

Четвер …………………. 8:00 – 20:00

П’ятниця ………………. 8:00 – 20:00

Субота …………………. 9:00 – 18:00

Неділя ………………….. 9:00 – 18:00

Карта сайту
Записатися на прийом