Select Page

Електроміографія

Стати партнером центру

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module. Content settings.

Що показує електроміографія?

Коли пацієнт скаржиться на м’язову слабкість, біль, судоми, поколювання, втрату чутливості кінцівок або оніміння, лікарі призначають йому електроміографію – діагностичну процедуру, що оцінює стан м’язів і нервових клітин.

Як працює ЕМГ?

Завдяки їй можна дізнатися, з чим пов’язані скарги хворого: чи то це дисфункція м’язової тканини, чи то порушення спинного мозку. Залежно від клінічної картини і лікуючого лікаря (травматолог, невропатолог, ендокринолог або інший фахівець) призначається певна методика.

Стимулююча ЕМГ досліджує нервову провідність. Призначається при патології периферійних нервів (тунельний синдром, поліневропатії), порушення нервово-м’язової передачі (міастенія). В ході процедури до шкіри прикріплюються поверхневі електроди, які перевіряють реакцію нейронів на електричні імпульси.

Інша методика – голкова. Вона діагностує м’язові і мотонейронні захворювання (міопатія, спінальна аміотрофія і т.д.). Під час дослідження в м’яз вводяться голчасті електроди і фіксують її активність при скороченні і в стані спокою. Голкова міографія – болісний процес. Анестезію використовувати не можна, оскільки проходить перевірка функціонування.

Досить часто пацієнтам призначають комплексну – електронейроміографія, що включає стимулюючу і голкову. Вони допомагають визначити захворювання, дати оцінку його розвитку і відповідно призначити лікування.

Коли необхідна ЕМГ?

З її допомогою виявляються такі патології:

  • порушення мотонейронів спинного мозку (бічний аміотрофічний склероз, вторинне ураження через пухлини і сирінгомієлії і т.д.);
  • м’язова дистрофія, ендокринна міопатія, поліміозит;
  • розлади периферичних нервів: різного походження (запальні поліневропатії, поліневропатії при цукровому діабеті та ін.); при інтоксикації, що виникає (медикаментозної, алкогольної); при аутоімунних захворюваннях;
  • дисфункція периферичних нервів і сплетінь при травмуванні кінцівок;
  • комплексне ураження периферичних нервів.

Найчастіше пацієнти проходять електроміографію ніг.

Окремо виділяють електроміографію в стоматології, тобто жувальних і мімічних м’язів. Вона виконується за принципом стимулюючої за допомогою електроміографа. Оцінює нервову провідність і функціональність щелепно-лицьової частини тіла. Призначається при неправильному прикусі, зубному скреготінні, гіперактивності лицьових м’язів, запаленнях і інших СНЩС-захворюваннях.

Де пройти ЕМГ в Києві?
Це болючий і досить тривалий метод дослідження (30-60 хвилин). Щоб пройти його з максимально можливим комфортом, потрібно звернутися до досвідчених фахівців.

У клініці МЕДІЦЕНТР працюють висококваліфіковані лікарі та медперсонал, які проведуть дослідження на сучасних діагностичних апаратах і розшифрують його в день процедури. Вони також проконсультують і нададуть терапію при необхідності.

Звертайтеся і будьте здорові. Чекаємо Вас!

Дослідження проводять:
Балицький Олександр

Балицький Олександр

Лікар-невропатолог

Записатися на консультацію

Ви можете записатися на консультацію до потрібного фахівця, залишивши свої контактні дані у формі нижче. Максимальний термін обробки заявки – 30 хв.

Контакти центру

Київ, вул. Ломоносова, 71в

(050) 356 -30 -03

medcenter@gmail.com

}

пн-пт: 8:00 -20:00; сб 9:00 -15:00; нд- вихідний

Ми в соціальних мережах

Електроміографія
Записаться на прием