Select Page
Головна | Неврологія | Фізіотерапія в неврології | Радіальна ударно-хвильова терапія

Радіальна ударно-хвильова терапія

Стати партнером центру

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module. Content settings.

Радіальна ударно-хвильова терапія (ShockWave)

Екстракорпоральна радіальна ударно-хвильова терапія (УХТ) – це фізіотерапевтичний метод лікування ортопедичних, ревматологічних, урологічних і неврологічних хвороб. З його допомогою руйнуються і розсмоктуються ущільнення або солі, відкладені в зв’язках, а також відновлюється сполучна тканина.

Професійну консультацію і курс хвильової терапії можна отримати в клініці МЕДІЦЕНТР.

Радіальна ударно-хвильова терапія

Як діє УХТ?

Процедура ударної хвилі розрахована на руйнування патологій, які розвиваються в місцях кріплення тканин до суглобів через накопичення солей або щільних структур. Після ліквідації запалення на цьому місці починається процес загоєння – і відновлюється нова тканина.

Лікувальний ефект відбувається за рахунок фізичних властивостей хвилі: це енергетичний «комок», що руйнує ущільнення між межами різної щільності (в медицині це сухожилля і кісткова тканина), не зачіпаючи при цьому нормальні ділянки. Випромінювання проникає на глибину до 7 см. Деструкція відбувається шляхом ефекту кавітації або фрагментації патологій, які в подальшому розсмоктуються і виводяться з організму лімфою.

Терапія ударної хвилі діє, як анальгетик. Вона знімає больові пульсації і підвищує больовий поріг чутливості. Після руйнування щільних структур проходить запалення, і повертаються функції опорно-рухового апарату.

Під впливом ShockWave синтезуються ендотеліальний фактор росту і оксид азоту (NO), що відповідають за відновлення тканин. Крім того, NO розслабляє і розширює гладкі м’язи. Таким чином, УХТ сприяє поліпшенню кровообігу і лімфовідтоку. «Застої» практично зникають, тканини стають більш поживні.

Показання для ударно-хвильової фізіотерапії

Фізичні перевантаження призводять до тканинних мікророзривів зв’язок або сухожиль. У  пустотах, що утворилися, формуються більш грубі тканини (рубці або спайки). Іншими словами, відбувається проліферація – розростання тканин, після чого вони ж просочуються кальцієвими солями. Через них виникає біль, порушення кровотоку і руху суглобів.

Для призначення ударно-хвильової терапії можуть бути наступні діагнози:

 • артроз;
 • великогомілковий стрес-синдром;
 • ахіллодінія (болі в п’яті, де проходить ахіллове сухожилля);
 • міофасціальний больовий синдром;
 • епікондиліт (“лікоть гравця в гольф / теніс»);
  п’яткова шпора;
 • остеохондроз;
 • захворювання урології (простатит, еректильна дисфункція, викривлення статевого члена).

Незважаючи на безпеку методу, він не може бути наданий в ряді випадків: при онкозахворюваннях, наявності кардіостимулятора, вагітності, інфекційних уражень на місці локації процедури, порушення згортання крові. Також УХТ не передбачена для впливу на черепні кістки, ребра, проекцію кишечника і легеневої тканини, епіфізарні паросткові зони у дітей і підлітків.

Записатися до фахівця

Радіальна ударно-хвильова терапія

Як проходить процедура?

Ударно-хвильова терапія займає приблизно 10-15 хвилин на одну область і не вимагає особливої підготовки і вимог. Однак фахівці клініки МЕДІЦЕНТР рекомендують зменшити або взагалі прибрати фізичні навантаження в період курсів лікування.

Як правило, курс включає в себе 5-6 сеансів з інтервалом в 5-7 днів, але тим не менш, він залежить від діагнозу і підбирається в індивідуальному порядку. Крім того, може виникнути необхідність повторно пройти УХТ. Це допускається через півроку.

Процедура полягає в напрямку спеціально перетвореної акустичної хвилі, імпульсивно діючої на місце ураження. Для такої терапії служить спеціальний апарат, що генерує вузьконаправлене випромінювання за допомогою зворотного п’єзоефекту. До потрібного місця щільно до шкірного покриву підводиться датчик. Щоб хвилі не розсіювалися і енергетичний «пучок» максимально був сконцентрований на місці дислокації, застосовують ультразвуковий гель.

У перший раз індивідуально підбирається апаратна насадка для найбільш точної спрямованості і якнайшвидшого одужання. Вона визначається глибиною проникнення і діаметром відбитої хвилі.

Сеанс проходить в положенні сидячи або лежачи в залежності від проблеми, з якою звернувся пацієнт. Від неї також залежить тривалість і інші чинники процедури.

Терапія неінвазивна і безболісна, тому не викликає дискомфорту.

Важливо. МЕДІЦЕНТР надає УХТ тільки при наявності у вас попередніх рентгенологічних або ультразвукових аналізів. Якщо вас турбують болі в суглобах або є урологічні скарги – запишіться на попередню консультацію.

Переваги ударно-хвильової фізіотерапії

После прохождения курсов УВТ в клинике МЕДИЦЕНТР вы:

 • избавитесь от ежедневных болей опорно-двигательного аппарата,
 • восстановите лимфатическую систему и улучшите кровообращение,
 • очистите организм от уплотненных структур,
 • вылечите мочеполовые заболевания.

Напоминаем, что это неинвазивная процедура, то есть без хирургического вмешательства и, как следствие – шрамов, рубцов и анестетического воздействия.

Волновая терапия не несет побочных эффектов или осложнений даже при максимальных дозах излучателя. 

Лечение проводится при помощи высокотехнологичной аппаратуры согласно международным стандартам. Специалисты МЕДИЦЕНТРа изучат ваш анамнез, диагноз и подберут необходимый режим ударно-волновой терапии. Цену за весь курс вы узнаете в зависимости от количества назначенных сеансов. 

Ждем вас!

Команда професіоналів:
Балицький Олександр

Балицький Олександр

Лікар-невропатолог

Записатися на дослідження

Контакти центру

Київ, вул. Ломоносова, 71в

(050) 356-30-03

medcenter@gmail.com

}

пн-пт: 8:00 – 20:00; сб-нд: 9:00 – 18:00

Час работи

Понеділок ……………. 8:00 – 20:00

Вівторок ………………. 8:00 – 20:00

Середа ………………… 8:00 – 20:00

Четвер …………………. 8:00 – 20:00

П’ятниця ………………. 8:00 – 20:00

Субота …………………. 9:00 – 18:00

Неділя ………………….. 9:00 – 18:00

Карта сайту
Записатися на прийом